Sziasztok!

kocka pesszárium
A kocka pesszárium használatával kapcsolatban mindig sok kérdés merül fel. Néhányat most itt szeretnék tisztázni.
A kocka használatát szakorvos precíz és alapos vizsgálat után javasolhatja. A méretét és típusát is ő állapítja meg.
📢A kocka azért népszerű a kismedencei süllyedések esetében, mert reggel feltesszük és este könnyen levehetjük. Éjszaka pedig a hüvely fala tud regenerálódni, szövődmény kizárva.
Mikor pedig a kockát eltávolítottuk tudjuk erősíteni a gátizomzatunkat, tornával, hüvelysúllyal vagy elektrostimulációval.
💡Felhelyezése fekvő helyzetben vagy állva (egyik lábunkat felhelyezve egy székre, kádszélére) történik. Nekem személy szerint a fekvő helyzet jött be, úgy tudtam teljese ellazítani.
A felhelyezéshez Vitagyn C-t vagy Cikatridina gélt érdemes használni. Ha nem száraz a hüvelyünk, akkor csak keveset tegyünk rá.
📌A pesszáriumot próbáljuk óvatosan feltolni lehetőleg jó magasra. A vákum elvén felhelyezkedik a hüvelyfalra és megtámasztja a kismedencei szerveket.
Ha jó a méret napközben nem érezzük a jelenlétét és szinte azonnal megszünteti a derékfájdalmat, hüvelyi diszkomfort érzést és kismedencei húzó érzést.
Amíg az izomzat gyenge, hasűri nyomásfokozódásnál, széklet ürítésnél, emelésnél kijebb csúszhat a kocka. Amint erősödik az izomzat ez megszűnik.
🚩Eltávolítása nagyon egyszerű, de nem a madzaggal történik, ami hozzá csatlakozik. A madzag rész, arra való, hogy megtaláljuk a hüvelyünkben így a kocka két szélét összeszorítva megszüntetjük a vákumot és könnyen leválaszthatjuk a hüvelyfalról. Ha nagyon nehezen megy eleinte, akkor guggoló helyzetben, hasűri nyomásfokozódással könnyen eltávolítható.
📢Tisztítása antibakteriális szappannal történik.
Időnként higiéniai okokból érdemes cserélni, de idővel, ha erősödik az izomzat úgy is kisebb és kisebb kockára lesz szükségünk.
Hüvelykockát haználok, méhsüllyedésem van.
Az állapotom javításásra hasznos-é hüvelylézer használata?
Köszönettel, Éva
Kedves Éva!
Ennek megállapítására kérjen konzultációt egy hüvelyi lézerkezelést végző szakorvostól, mivel ebben én nem vagyok kompetens.
Üdvözlettel: Edina
Nekem a levétel okoz problémát mert két ujjamat nem tudom a pesszáriumra tenni és igy megfogni.Valakinek nincs véletlenül erről videója? Köszönöm
Kedves Pados Ferencné!
A pesszáriumot először ki kell mozgatni, hogy a vákum megszűnjön, majd ezt követően könnyedén ki lehet húzni. Videót ,sajnos nem tudok erről küldeni.
Üdvözlettel. Edina
Kedves Szakértő!
Érdeklődni szeretnék, hogy kocka pesszarium használható-e terhesség alatt illetve jelent e bármi veszélyt a várandósság során a holyagserv babára vagy mamára.
Köszönettel
Kedves Orsolya! A kocka használatát nem javasoljuk terhesség alatt. A hólyagsérv nem veszélyes sem az anyára sem a babára, de érdemes az medencefenék izomzatot tónusban tartani, hogy szülés után a regeneráció minél sikeresebb legyen. Üdv. Edina
Tisztelt Szakértő !
Tojás nagyságú hólyagsérvem van,ami szinte kidomborodik a hüvely bejáratánál és nagyon megnehezíti a napjaimat.3,majd 4 cm hüvelykockát próbáltam használni,de pár lépés után visszajön. 44 évvel ezelőtt szülés után méhemet eltávolították,hüvelycsonk maradt.
Van bármilyen segítség ami javítana helyzetemen?
Kérem szíves segítségét.
Tisztelettel
Kedves Márkus Antalné!
Urogyenkológusnál és medencefenékre szakosodott gyógytornásznál járt-e? Milyen állapotban van az izomzat? Sérült, elsorvadt és a kötőszövet milyen állapotú? Alapjáraton is 2-3 hét míg megtanulja a kockát felhelyezni, meg kell tanulni milyen mélyre, milyen sikosítóval vagy anélkül helyezze fel, ez egy tanulási folyamat, általában nem megy azonnal.Ha viszont nincs izomzat, ami megtámassza a kockát, akkor a kocka ki fog csúszni. Viszont mindig van más lehetőség. Keressen fel szakorvost és specialista gyógytornászt, aki tud segíteni Önnek, én így látatlanban ennyit tudok írni.
Edina
A levétel nekem kész tortúra! Feltenni is nehezen megy, mivel alig tudom magamba gyömöszölni a kockapesszáriumot, de levenni … hiába oróbalom kimozgatni, egyik felén kimozdul, másikon még jobban be! Írjak, hogy a madzagot ne használja erre a célra, de másképp nem megy, nincsenek olyan hosszú ujjaim, hogy csak úgy felnyuljak, és megfogjam, összeszorítsam!
Mi tévő legyek???
Kedves Anna!
A kockapesszárium használatának megtanulása gyakran több időbe telik. A kocka madzagja arra való, hogy megtaláljuk a hüvelyben a kockát. Elég kimozgatni a kockát, a vákumot megszüntetni és úgy már ki lehet húzni óvatosan a madzaggal a hüvelyből. A sikosító mennyiségével is lehet kísérlezetni. A kocka felhelyezését háton fekve, lábak talpon legyenek,így ajánljuk, mert így el tud lazulni a gát és könnyebb felhelyezni a kockát. A kivételre is ezt a pozíciót ajánljuk, ha így nem megy és kétoldali csípőprotézis van, érdemes féltérdelő helyzetben próbálkozni az eltávolítással. Ha sehogy nem stimmel, menjen vissza a szakorvoshoz, aki a kockát felírta és beszéljék át, lehet túl feszes a gát, először lazítani kellene vagy más kockaméret lenne ideálisabb vagy másik fajta pesszárium.
Kedves Szakértő!
II. fokú mellső fali süllyedésem van, amire 2-es kockát kaptam. Azt írja a használati útmutató, hogy minél mélyebbre helyezzük a hüvelyben. A vákum helyén tartja amit kell. Azt szeretném kérdezni, hogy ha csak a sérv magasságáig csúsztatom, nem hatékonyabb-e, hiszen így visszanyomja a sérvet. Tehermentesíti napközben ott az izmot. Este pedig használom a Kegel 8-at.
Válaszát köszönöm!
Kedves Kérdező!
Jól gondolja, de, ha nem marad a helyén,kicsúszik, akkor érdemes a szakorvosával vagy gyógytornászával átbeszélni a helyzetet és a segítségüket kérni.